Surat, Gujarat
GST No. 24ADYPH7219M1ZW
Call 07942549931 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20000 Piece
| Label Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 25 x 15 mm |
| Roll Core Size | 25 mm |
| Labels Per Roll | 1000 labels |
| Print Type | Thermal Transfer |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Design Type | Printed |
| Size | 2.5x3.5inch |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Glossy |
| Color | any |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 5mm |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Paper Type | Kraft Paper |
| GSM | 250 GSM |
| Printing Method | Offset Printing |
| Material | Kraft |
| Size | 2 x 2 inch |
| Packaging Type | Carton |
| Color | White |
| Tag Shape | Custom Shape |
| Usage/Application | Bag |
| Tag Size | Custom Size |
| Finish | Lamination Matt |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
| Tag Material | Paper |
| Material | Cardboard |
| Printing Method | Offset Print |
| Size | 25x75mm |
| Usage/ Application | Garments |
| With String | As pr riqard |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details