Surat, Gujarat
GST No. 24ADYPH7219M1ZW
Call 07942549931 77% Response Rate
Send Enquiry
| Sticker Material | Paper |
| Sticker Size | 25 x 15 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Size | 50x25 |
| Material | Paper |
| Print Type | Pre Printed |
| Finish | PEPAR |
| Roll Type | Roll |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Printing | Plain |
| GSM | 80 |
| Application | Retail Label |
| Thickness | 1 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
| Core Size | 25 mm |
| Material | Paper |
| Compatible Printer | Thermal Transfer |
| Usage/Application | any |
| Adhesive Type | Permanent |
| Compatible Phone Brand | any |
| Printing Type | Blank |
| Winding Direction | Inside Wound |
| Size | as pr riqarment |
| Color | any |
| Packaging Type | Box |
| Brand | jay sai print |
| Surface Finish | Uncoated |
| Shape | Die Cut |
| Labels Per Roll | 501 to 1000 |
| GSM | as pr riqarment |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Roll
| Sticker Material | Paper |
| Sticker Size | 32 x 25 mm |
| Size | 4x2 Inch |
| Material | Paper |
| Roll Type | Roll |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Design Type | Printed |
| Color | White |
| GSM | 80 |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50000 Piece
| Material Type | Paper |
| Label Format | Roll Form |
| Usage/ Application | Packaging |
| Surface Finish | Lamination |
| Packaging Type | Box |
| Paper Type | CHROMO PAPER |
| Size | 12X12 |
| Height | 12X12 |
| Features | Waterproof |
| Length | 12X12 |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish Type | Matte |
| Is It Water Proof | Non Water Proof |
| Self Adhesive | Yes |
W
Product labeling (brand name, price, barcode, MRP)
📦 Packaging & branding
⚠️ Instruction or warning labels
🎁 Promotional or decorative stickers
🏭 Industrial & logistics tags
e are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
Additional Information:
View Complete details