Surat, Gujarat
GST No. 24ADYPH7219M1ZW
Call 07942549931 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10000 Roll
| Label Material | Paper |
| Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 25 x 15 mm |
| Size | 2x1 Inch |
| Adhesive | pepar |
| Design Type | Printed |
| GSM | custmer besd |
| Type | 2D |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Application Area | Retail |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Roll
| Label Size | 4 x 6 Inch |
| Size | AS per demand |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Non-Coated |
| Labels per Roll | 400 Labels |
| Is It Customized | Customized |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Color | white |
| I Deal In | New Only |
| Self Adhesive | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
| Label Form | Self-Adhesive |
| Material | Paper |
| Printing | Printed |
| Size | 100x150mm |
| Label Supply Format | Roll Form |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Products uses |
| Primary Application | Industrial Use |
| Surface Finish | Matte |
| Compatible Printing | Barcode Printer |
Established as a Proprietor firm in the year 1990, we “Jay Sai Print” are a leading Manufacturer of a wide range of Barcode Label Roll and Barcode Label.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Sticker Material | Paper |
| Sticker Size | 25 x 15 mm |
| Adhesive Type | Freezer Grade |
| Size | 25x50mm |
| Material | Paper |
| Print Type | Pre Printed |
| Finish | Matt |
| Roll Type | Roll |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Finish Type | MATTE |
Serialais number
Established as a Proprietor firm in the year 1990, we “Jay Sai Print” are a leading Manufacturer of a wide range of Barcode Label Roll and Barcode Label.
View Complete details